Politika

Narodil jsem se v Ostravě, do svých 30 let jsem bydlel ve Svinově, kde jsem také vychodil základní školu. Od roku 2000 bydlím na Pískových dolech. Po základní škole jsem se vyučil obráběčem kovů. Pracuji v bývalé Nové Huti, dnes Arcelor Mittal Ostrava.

Ve volném čase se věnuji vystavování psů rasy Basset Hound a počítačům.
Jsem členem výboru Basset Klubu České republiky, výboru ZO OS KOVO Válcovny Arcelor Mittal Ostrava a od roku 2008 také členem výboru MO ČSSD Starý Zábřeh.

Je mi nyní 41 let, jsem podruhé ženatý a mám jednu dceru.

Proč jste rozhodl pro aktivní práci v politice?

Jako aktivně činný v odborech jsem dlouho zvažoval zapojení se do politiky a mít možnost přispět ke změnám, jaké žádají obyčejní zaměstnanci v dělnických profesích, se kterými jsem v neustálém styku. Odbory jsou založeny na solidaritě lidí, a proto byla jediná možnost, kterou stranu si vybrat.

Proč ČSSD? Jak hodnotíte uplynulé volební období, kdy se ČSSD aktivně podílela na vedení města?

Jak jsem odpověděl v minulé otázce, jde o zaměření strany na mezilidskou solidaritu. Celá Evropa je vystavěna na sociálních základech a ty spatřuji právě v programu ČSSD. V našem městě jsem mohl vidět, co se za období spoluvlády ČSSD podařilo a co ne. Jistě se najdou výtky a slyším je i u svých spoluobčanů, ale vidím spoustu pozitivních věcí kolem sebe. Projděte se po městě nebo obvodu, zavzpomínejte jak to tady vypadalo dříve a musíte uznat, že se vše mění k lepšímu.

V případě Vašeho zvolení, která oblast je Vám blízká, na jakou problematiku se především chcete zaměřit? V čem si myslíte, že budete Ostravě přínosem?

Blízká je mi oblast sociální a rekreační, což je jasné z mých aktivit. Chci spokojené a veselé lidi kolem sebe a to bez přispění každého z nás nepůjde. Basset je lovecké plemeno a i když se to nezdá, nachodí spousty kilometrů a samozřejmě vezme sebou i páníčka. Na procházkách po našem obvodu je možno vidět ledasco a také šlápnout do ledasčeho. I v této oblasti je co zlepšovat a přispět zkušenostmi. Dále díky mému napojení na dění v odborech vím o mnoha problémech, které trápí obyvatele a kde je třeba pomoci.

Jaká jsou podle Vás hlavní témata, která trápí Ostravu a její obyvatele?

Chci odpovědět ze zkušeností, které slyším kolem sebe a to je parkování, volný pohyb se psy na místech k tomu určených a následná čistota těchto míst. A také to co vidím já, děti a mladiství nemají tolik možností vybít svou touhu po dobrodružství na místech k tomu určených.

Je něco, co byste rád, aby o Vás voliči věděli?

Určitě, i když tak nevypadám, jsem hodný člověk a mám rád společnost dobrých lidí a zvířat.